poniedziałek, 21 grudnia 2015

Spis okrętów



Od dłuższego czasu nawigacja po tematach na blogu, w związku z duża ich liczbą byłą znacznie utrudniona. Kolega H_Babbock, któremu z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować, zadał sobie trud zebrania poszczególnych tematów wraz z podaniem daty ich publikacji w jednym pliku, a także wyraził zgodę na jego udostępnienie, co niniejszym z przyjemnością czynię:)
Na razie wrzuciłem plik na dysk Google: https://drive.google.com/file/d/0B0gYjIbiDtltRkNQNTM0ZGJVbGs/view?usp=sharing
W tym miejscu pozostanie on do czasu, aż wymyślę jakąś lepszą formę jego udostępnienia. W ostateczności, jeśli nic mi nie przyjdzie do głowy, będę go po prostu aktualizował co jakiś czas i wrzucał na blogu link do aktualnej wersji. W ten sposób zawsze namiary na starsze posty zawsze będą w pliku, a te najnowsze i tak mamy na świeżo w głowie, więc łatwo jest do nich trafić.
Oczywiście, jeśli mielibyście jakieś sugestie co do kształtu zestawienia czy formy jego udostępnienia, piszcie, jestem otwarty na wszelkie sugestie:)    

18 komentarzy:

  1. Nie chcę, broń Boże, wybrzydzać, ale dla mnie trochę za bardzo rozbudowana jest ta nawigacja. Myślę, że wystarczyłaby data publikacji postu i jego postu (typ okrętu, rok budowy i/lub przebudowy).
    ŁK

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. PS. Oczywiście miałem powyżej na myśli datę postu i jego t r e ś ć. Jak się pisze o "kosmicznej godzinie" to wychodzi takie "masło maślane" :)
      ŁK

      Usuń
  2. Jak wejdziesz do pliku, to w zakładce "Baza" masz zestawienie tematów wraz z datami (co prawda miesięcznymi a nie dziennymi, ale i tak znakomicie ułatwia to namierzenie konkretnego okrętu).
    dV

    OdpowiedzUsuń
  3. A jak rozumieć taki zapis z "Bazy""
    "sierpień 2013 Flota Polska w XIXw (cz I)
    sierpień 2014 Flota Polska w XIXw (cz I)
    sierpień 2015 Flota Polska w XIXw (cz I)" ?
    ŁK

    OdpowiedzUsuń
  4. literówka, powinno być wszędzie sierpień 2013. A wiersze są trzy bo trzy okręty były prezentowane w tym poście (Flota polska w XIX w. cz. I).
    dV

    OdpowiedzUsuń
  5. No tak, ale chyba tych "literówek" jest w zestawieniu trochę więcej.
    ŁK

    OdpowiedzUsuń
  6. Być może, ale ja nie narzekam. Pomoc w wyszukiwaniu okrętów jest ewidentna, a kolega był tak miły, że zezwolił mi na udostępnienie stworzonego przez siebie spisu innym, więc mogę się tylko z tego cieszyć. Być może w przyszłości opracuję na tej podstawie jakąś swoją wersję spisu, ale to się jeszcze zobaczy.
    dV

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Najdalszy jestem od narzekania i doceniam wielki wysiłek Kolegi H_BabbocK!
      ŁK

      Usuń
  7. Rzeczywiście ze wstydem przyznaje, że było kilka błędów w datach - typowe przy "przeciąganiu" w excelu. Na szczęście baza jest chronologiczna więc błędy łatwo było usunąć. Wersja poprawiona już została przesłana do dV.

    Do kolegi ŁK.
    Jeśli jest zbyt dużo informacji to w ściągniętym pliku exel można przecież zastosować "ukryj kolumny" z niechcianymi informacjami. Dla mnie podstawowe funkcjonalności to korzystanie z opcji "filtr" w kolumnie G w celu znalezienia okrętu po nazwie, albo w kolumnie D w celu znalezienia wszystkich np niszczycieli.
    H_Babbock

    OdpowiedzUsuń
  8. wrzuciłem link do zmodyfikowanego pliku, otrzymanego od kol. H_Babbock.

    OdpowiedzUsuń
  9. Święta się skończyły. Pora wracać do nudnej roboty, np: malowania okrętów. Wobec skokowego wzrostu odległości walki w ostatniej dekadzie krzykliwe "wiktoriańskie" barwy tracą sens, powinniśmy pomyśleć o jakimś kamuflażu.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Marszałek jeszcze świętuje. A niech mu tam na zdrowie!
      ŁK

      Usuń
  10. Święta, święta i po świętach;)
    Za niedługo pewnie coś tam narysuję, ale to jest również dla mnie rozrywka, a nie nudny obowiązek, więc trzeba poczekać na natchnienie i tzw. wenę:) Jeśli by się to miało stać dla mnie nudne, to bym raczej zaprzestał prowadzenia bloga. Mam jednak nadzieję, że to w dającej się przewidzieć przyszłości nie nastąpi;)
    A co do kamuflażu to bardzo dobra sugestia. Sam już od pewnego czasu myślałem i bardzo możliwe że nasza flota w najbliższym czasie zacznie jakieś eksperymenty na tym polu.
    dV

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Z nudną robotą miałem na myśli, że wtedy bez "techniki i mechanizacji" pomalowanie całego okrętu to była nuuuuudna robota, choćby dla kilku brygad malarzy. Żart nie wyszedł. Które okręty będą działać przy dobrej widoczności, a które o świcie/zmierzchu? Pytam w kontekście potrzebnych kolorów.

      Usuń
    2. Cierpliwie zaczekamy na przypływ weny... :)
      ŁK

      Usuń
    3. Myslę, że to wszytsko wyjdzie w praniu, tj. podczas wojny. Przed jej wybuchem możemy się spodziewać co najwyżej jakiegoś pojedynczego eksperymentu w zakresie kamuflażu okrętu.

      Usuń
  11. Szczęśliwego Nowego Roku dla Autora i pozostałych Kolegów!
    ŁK

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję i również wszystkim odwiedzającym mojego bloga życzę w nowym roku wszelkiej pomyślności!
      Jednocześnie zapraszam dziś wieczorem, coś fajnego się pojawi :)

      Usuń